Informace o nastávajícím Kurzu horské medicíny 2018/2019

Vážení a milí přátelé,

ráda Vás zdravím a pro Vaši informaci posílám zprávu o nastávajícím Kurzu horské medicíny 2018.
S mnoha pěknými pozdravy a přáním krásného dne

Kristina Höschlová

V sobotu 8. září 2018 začíná v malebné osadě Jizerka další Kurz horské medicíny®.
Letošní kurz, jehož základní část probíhá v Jizerských horách a zimní program se bude konat v březnu 2019 ve francouzských Alpách, je určen pro horolezce.
Účastníci jsou většinou horští záchranáři, průvodci, instruktoři nebo aktivní alpinisté, kteří mívají v horách zodpovědnost za druhé.

Kurz horské medicíny®pod vedením MUDr. Kristiny Höschlové doposud úspěšně absolvovalo 36 českých i zahraničních lékařů, popř. profesionálních záchranářů. Lékařští absolventi tak získali diplom horské medicíny uznaný mezinárodními společnostmi UIAA, ICAR a ISMM*.

Kurz pro horolezceje veden převážně formou praktického výcviku. Ve 4 základních modulech se účastníci vyškolí v aspektech vysokohorské a expediční medicíny, v záchraně zraněných v nedostupném terénu, v záchraně podchlazených, lavinových obětí či primární péči o omrzliny.

Součástí kurzu je stáž na letecké záchranné službě, instruktoři kurzu jsou lékaři a záchranáři diplomovaní specializací horské medicíny. Výcvik probíhá ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje a Horskou službou České republiky.

* UIAA – Union internationale des associations d’alpinisme
ICAR – International Comission for Alpine Rescue
ISMM – International Society for Mountain Medicine

Přímý odkaz na tento článek: http://www.horska-medicina.cz/informace-o-nastavajicim-kurzu-horske-mediciny-2018-2019/